Dark Descent Records обявиха новия албум на шведската дет/блек
метъл банда VANHELGD!
„Atropos Doctrina“ е насрочен за издаване на 12-ти
юли, като ще можете да го откриете на диск, плоча, аудиокасета и в
дигитален формат.
След шест дълги години VANHELGD най-накрая са готови да
представят наследник на монументалния „Deimos Sanktuarium“ от 2018
г. на прословутия трон на Svensk Dödsmetall.
Но както се казва, за хубавите неща си струва да се изчака и както
съдбата повелява, шестият опус на шведите „Atropos Doctrina“ може
би е най-добрият от групата, издаван до момента.
“Изминаха шест години на пандемия, криза и война, откакто за последно обявихме предстоящата гибел на човечеството. Много и нищо не се е променило. Трагедията, екстазът и гибелта са все още наши вечни спътници и векът на човека неуморно пълзи към края на пътя си. Мойрата изпреде и измери нишката на твоя живот и сега е в ръката на Атропос Непреклонния!”
„Atropos Doctrina“ е записан под зоркия поглед на Magnus Devo Andersson от Marduk в Endarker Studios и има огромни шансове да не чуете по-тежка продукция за известно време. Подкрепен от ледено студените изпълнения и прецизност на групата, „Atropos Doctrina“ определено би се наредил сред най-силно звучащите албуми до момента!
Въпреки латинското му заглавие, всички текстове на записа са на майчиния език на групата, отбелязвайки края на техния англо-шведски лиричен подход. Безразличието към тенденциите и сценичните настроения остава като коз на VANHELGD. И след 17 години групата остава също толкова безкомпромисна, както винаги, усъвършенствайки своята уникална комбинация от атмосферен дет и блек метъл до съвършенство.
Съдържание:
1. Saliga äro de dödfödda
2. Kom dödens tysta ängel
3. Ofredsår
4. I ovigd jord
5. Atropos Hymnarium
6. Galgdanstid
7. Kerernas törst
8. Gravjordsfrid
Чуйте сингъла “Kom dödens tysta ängel”
по-долу:
Състав:
Mattias Frisk – китари и вокали
Jimmy Johansson – китари и вокали
Jonas Albrektsson – бас
Mathias Westman – барабани
Полезни връзки:
https://www.facebook.com/vanhelgd
https://www.instagram.com/vanhelgd

Mother of THE VOID.
Underground music is the ultimate weapon against mediocrity.